ΣΟΥΠΕΡ ΤΟ ΑΙΓΑΛΕΩ, ΚΡΑΤΗΣΕ ΣΤΟ ΜΗΔΕΝ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Πέμπτη 24/9/2020

Εξαιρετικές εντυπώσεις άφησε το Αιγάλεω στο φιλικό παιχνίδι που έδωσε στην Τρίπολη, με αντίπαλο τον Αστέρα.

Η αναμέτρηση έληξε χωρίς σκορ, με τους κυανόλευκους να χάνουν και πολύ καλή ευκαιρία στο 35′ με το Σταματάκη, όταν η μπάλα πέρασε ελάχιστα πάνω από τη οριζόντια δοκό.

Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι είχαν και στην επανάληψη σπουδαία ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ, στο 55‘, κάτι που όμως εν τέλει δε συνέβη.

To σύνολο του Θωμά Γράφα, σε μια αναμέτρηση που διασταύρωσε τα ξίφη του με ομάδα της Super League, στάθηκε όχι απλά αξιόμαχο απέναντι στον Αστέρα, αλλά του έβαλε και… δύσκολα!

Τα πρώτα δείγματα γραφής του Αιγάλεω, κρίνονται άκρως ενθαρρυντικά καθώς πρόκειται για μια ομάδα με αρκετούς νέους παίκτες.

ΤΟ ΜΑΤΣ ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ μέσα από το live του «arcadiasports»:

5′ Πρώτη τελική στο ματς. Μετά από σέντρα του Ρούμπεν Γκαρθία ο Ρετζίς έπιασε ένα σουτ στη κίνηση αλλά η μπάλα κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

11′ Σέντρα σουτ από τον Τζίμα η μπάλα στην αγκαλιά του Σικαλιά.

13′ Κάθετη μπαλιά του Τσιλιγκίρη βγήκε ο Τσιφτσής και μπλόκαρε.

19′ Κεφαλιά από τον Αλί Μπαμπά η μπάλα κόρνερ.

25‘ Cooling break στο Κολοκοτρώνης, το 0-0 παραμένει.

30′ Ο Ντρούπι Γκόμες εκτέλεσε κόρνερ, ο Καστάνιο με τακουνάκι θέλησε να αιφνιδιάσει τον Σικαλιά αλλά αυτός ήταν σε ετοιμότητα και μπλόκαρε την μπάλα.

35′ Σουτ από τον Μαχαίρα η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Τσιφτσή.

35′ Καλή ευκαιρία για το Αιγάλεω! Λάθος του Καστάνιο που ήθελε να δώσει την μπάλα στο Αλάγκμπε. Ο Σταματάκης έγινε αποδέκτης της μπάλας, έκανε το σουτ αλλά η προσπάθεια του κατέληξε πάνω από τα δοκάρια του Τσιφτσή!

44′ Ωραία ατομική ενέργεια από τον Αλί Μπαμπά ο οποίος έδωσε στον Ιγκλέσιας, αυτός βρήκε τον χώρο έκανε και το σουτ αλλά η προσπάθεια του κατέληξε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σικαλιά.

55′ Καλή ευκαιρία για το Αιγάλεω, λίγο έλειψε να γίνει το 0-1!

69′ Η μπάλα στρώθηκε στον Ρετζίς, ο οποίος από διαγώνια θέση έκανε ένα καλό σουτ αλλα ο αντίπαλος πορτιέρε απομάκρυνε.

70′ Αλλαγές για τον Αστέρα:

Σγουρής, Αντζουλάς, Πασαλίδης, Τιλίκα, Τασουλής, Κώτσιρας, Ριέρα, Μπαράλες, Μουνάφο περνάνε εντός αγωνιστικού χώρου.

90′ Τέλος παιχνιδιού.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Τσιφτσής, Ρούμπεν Γκαρθία, Κάρδαρης, Χριστόπουλος, Πέπε Καστάνιο, Μπόρχα Φερνάντεθ, Ιγκλέσιας, Ρετζίς, Αλί Μπαμπά, Ροντρίγκο Γκόμες, Τζίμας.

ΑΙΓΑΛΕΩ: Σικαλιάς (46′ Σκαφίδας), Μπαρμπαρούσης, Παπανικόλας (75′ Βλάχος), Σταματάκης, Τσιλιγκίρης, Μαχαίρας (46′ Λάσκαρης), Μαγκάκης (70′ Αναστασίου), Μπουρλάκης (65′ Τσίτσαρης), Οικονομόπουλος, Παπουτσογιαννόπουλος, Πηνιώτης (65′ Κασνέτσι).

ΠΗΓΗ: mikriliga.com