ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ ΧΕΙΡΟΠΑΛΗΣ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Τετάρτη 2/11/2022

Τα θερμά μου Συγχαρητήρια στην Εθνική Ελλάδος Χειροπάλης που για πολλοστή φορά μας έκαναν υπερήφανους και σήκωσαν την Ελλάδα και τον ελληνικό λαό στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Χειροπάλης Ανδρών-Γυναικών που έγινε στην Αττάλλεια της Τουρκίας από 14 έως 23 Οκτωβρίου 2022:

Στον Παγκόσμιο Πρωταθλητή Χειροπάλης Γιώργο Χαραλαμπόπουλο που πήρε την 1η θέση κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία +100Kg Αριστερού Χεριού.

Στον Παγκόσμιο Πρωταθλητή Χειροπάλης Χρήστο Ζαμπλάρα που πήρε την 1η θέση κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Youth +90Kg Left Hard.

Στον Παγκόσμιο Πρωταθλητή Μιχάλη Μανιαδάκη που πήρε την 3η θέση κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία Grand Master Man -80Kg Αριστερού Χεριού.

Στην Παγκόσμια Πρωταθλήτρια Κυριακή Γιαννοπούλου που πήρε την 1η θέση κατακτώντας χρυσό μετάλλιο στο Αριστερό Χέρι και 2η θέση κατακτώντας το ασημένιο μετάλλιο στο Δεξί Χέρι στην κατηγορία Grand Master Woman -70Kg.

6η θέση κατάχτηκε η Ελλάδα στο Master Woman στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Χειροπάλης ανάμεσα σε 51 χώρες!!!!!